خواص دارویی زعفران

نویسنده :سمیه حکمتی
تاریخ:چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399-11:56 ب.ظ

مهم ترین خاصیت زعفران برای تندستی چیست؟

زعفران دربردارنده بیشتراز 150 مخلوط متفاوت از جمله کاروتنوئیدها , سافرانال , کروسین , آنتی اکسیدان ها و بقیه مواد بیوشیمیایی است . همینطور در زعفران مواد معدنی و ویتامین هایی که برای تندستی آدم لازم میباشند موجود هست . خاصیت زعفران : ارتقاء ایمنی تن

 اگر چه مردمان اکثر زمان ها به چاشنی هایی مثل زعفران به دیده مزه دهنده ی مواد غذایی نگاه می نمایند , ولی این مدل چاشنی جات دارنده میزان متعددی مواد پرخاصیت ویژه با خاصیت بسیار میباشند .

 یکی خاصیت زعفران ارتقاء ایمنی تن است . زعفران یه خرده ویتامین C یا این که به عبارتی اسید اسکوربیک داراست که برای سالمی آدم دارای اهمیت است . کلیه می‌دانیم که گلبول های سپید او‌لین خط دفاعی تن در قبال بیماری می‌باشند . ویتامین ث یا این که به عبارتی اسید اسکوربیکی که در زعفران موجود هست , فرایند ایجاد گلبول های سپید خون را ارتقاء میدهد ;

با ارتقا گلبول های سپید خون , سیستم دفاعی و ایمنی تن تقویت می شود .

خاصیت زعفران : ارتقا گردش خون

 زعفران می‌تواند تحت عنوان تقویت کننده انرژی , اثرگذار کار نماید و با ارتقا گردش خون , سوخت و ساز تن را ارتقا دهد . غلظت بالای آهن بدین مفهوم است که زعفران گلبول های قرمز رنگ خون شمارا ارتقا می‌دهد که در سود با رساندن اکسیژن به اندام های تن , سبب ساز ارتقا گردش خون می شود .

خاصیت زعفران : نگهداری از سالم قلب

 یکی‌از هدف ها برتر در سالم آدم روز جاری , بهبود سالم قلب است . یک رویکرد معمولی برای حفظ از تندرست قلب , مصرف مواد دارنده پتاسیم نظیر زعفران است

پتاسیم یک گشادکننده ی عروق تن است و سبب پرهیز از ارتقاء فشار خون و فشار روی شریان ها می شود . این رخداد سبب مراقبت از قلب شده و میتواند حمله ها قلبی و سکته مغزی را از در میان پیروز شود .

خاصیت زعفران : در اختیار گرفتن دیابت

 دیابت یکی‌از خطرناک ترین و گسترده ترین حالت در دنیای روز جاری ما است که میلیون ها نفر را در سراسر عالم ذیل تاثیر قرار می‌دهد . یکی‌از خاصیت زعفران که دارای اهمیت متعددی است , در اختیار گرفتن دیابت است .

 در‌حالتی که از بیماری دیابت سختی می‌برید , خوبتر است که از زعفران استعمال نمایید . سطح ها شایان توجه منگنز که در زعفران موجود هست , میتواند به تن شما یاری دهد تا مرحله قند خون خویش را با صرفه سازی و در اختیار گرفتن نماید .

خاصیت زعفران : کاهش اضطراب

 یکی‌از خاصیت زعفران که فراوان شناخته شده و دارای شهرت است , از میان بردن افسردگی خفیف و بهبود اخلاق در افرادی است که به صورت منظم آن را مصرف می نمایند .

 بخش اعظمی از ترکیبات فعال زعفران بر روی سیستم غدد باطن ریز تاثیر می‌گذارند و میتوانند به رها سازی هورمون های اثرگذار که سالم ما‌را محافظت می نمایند , یاری نمایند . زعفران بوسیله نهاد های تحقیقاتی زیادی تحت عنوان یک گیاه ضد افسردگی ارگانیک مورد حمد قرار گرفته است .

خاصیت زعفران : تقویت اقتدار استخوانی

 بعضی از مواد معدنی و ترکیبات آلی زعفران , باعث جذب مواد پرخاصیت باصرفه مخصوصا کلسیم میشوند . با به حداکثر رساندن میزان جذب کلسیم از خوراک , تن فرصتی خوبتر برای بهبود تراکم مواد معدنی استخوان به دست میاورد و منجر پرهیز از آغاز بیماری هایی نظیر پوکی استخوان و دیگر بیماری های مرتبط با سنین پیری می شود .

خاصیت زعفران : پیشرفت در عملکرد عصب

خانواده ویتامین B که اکثر اوقات در سالم بشر نادیده گرفته می شود , نقش مهمی در تن ایفا می نماید . در زعفران اندازه متعددی از ویتامین B6 موجود است که می‌تواند با خودداری از بعضا اختلالات خطرناک , به کارایی سیستم عصبی تن یاری دهد .داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شناخت با خاصیت قارچ

نویسنده :سمیه حکمتی
تاریخ:چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399-12:02 ق.ظ


قارچ از جمله گیاهان فارغ از گل و کلروفیل است که اشکال متمایز دارااست

ولی برخی از آنان که به صورت ماشین و وحشی در کنار رودخانه‌ها و جنگل‌ها یافت میشوند , سمی می باشند و تناول کردن آنان زیاد خطرناک است اما گونه های دیگری نظیر قارچ‌های صدفی و دکمه‌ای وجود دارا هستند که به صورت پرورشی ایجاد می شوند و میتوانند جایگزین خیر برای گوشت باشند .

شما می توانید قارچ را به صورت نپخته در سالاد و به صورت پخته ,  در گونه های و اقسام خوراک‌ها , اسپاگتی و چه بسا خورش‌ها مورد به کار گیری قرار دهید .
- قارچ‌های خوراکی مصرفی بایستی برنا و جدید بوده و باطن آنان اثری از کپک ,  کرم و خاک وجود نداشته باشد .

- قارچ‌ها را نباید باطن آب تر نمائید . برای شست‌وشوی آن صرفا کافی است قارچ را ذیل شیر آب بشویید و فورا درون سبدی قرار دهید تا آب نتیجه ها از شست‌وشوی آن بیرون شود .
- هنگام سرخ کردن قارچ‌ها , ابتدا روغن را گرم کرده , آن گاه صرفا برای ۲ تا ۳ دقیقه آنها‌را حرارت دهید . در غیر این صورت , قارچ آب می‌اندازد و حجم آن چه بسا به نصف کاهش مییابد چون حدود ۹۰ درصد از وزن قارچ را آب تشکیل می دهد ; درضمن برای آنکه قارچ هنگام پخت تغییر و تحول رنگ ندهد و سفیدی آن مراقبت شود , به قارچ در حالا پخت , ‌آب‌لیمو ترش بیشتر فرمایید .

قارچ‌های خوراکی میزان یه خرده چربی دارا هستند و منبعی بی نیاز از مواد معدنی مشتمل بر پتاسیم , سدیم , کلسیم , منیزیم , منگنز , آهن , فسفر , ید و همینطور ویتامین‌های C و B است .
میزان پروتیین قارچ خوراکی ۳ تا ۶ درصد وزن آن را تشکیل میدهد که ۷۰ تا ۹۰ درصد پروتیین جان دار در آن قابل جذب است .

- قارچ برای تقویت همگانی تن , رفع خستگی , ضعف و نارسایی کبد و همینطور نبود ویتامین و املاح معدنی موءثر است .

- به آن جور از کسانی که روی پوستشان جوش و لک موجود هست و به طور کلی از ناراحتی‌های پوستی در رنجند , پیشنهاد می گردد قارچ فراوان مصرف نمایند . هم‌چنین قارچ دارنده میزان متعددی اسیدفولیک نیز می‌باشد .

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خاصیت چای سبز

نویسنده :سمیه حکمتی
تاریخ:سه شنبه 30 اردیبهشت 1399-12:06 ق.ظ

نوشیدن چایِ سبز را علتی برای پرهیز از ابتلا به سرطان می دانند .

ادله دارای اهمیت ضد پیری بودن چای سبز وجود میزان قابل توجهی آنتی اکسیدان است .

این دمنوش گیاهی در کاهش وزن و ارتقاء سوخت و ساز تن اثر گذار است .

چای سبز بازدارنده از پیدایش سرطان , افتادگی و چروک میل کردن پوست مخصوصا پوست صورت می شود .

چایِ سبز منجر کاهش شایان توجه میزان کلسترول بد و ارتقا میزان کلسترول عالی می‌گردد .

چایِ سبز با از دربین بردن باکتری‌های غیر مناسب محوطه دهن , بوی بد دهن و دم‌وبازدم بد رایحه را هم رفع می نماید .

درصد بالای فلوراید چایِ سبز , عمده‌ترین ادله تاثیر مثبت آن بر استخوان است .

چای سبز عمل سلول‌های مغز به خصوص بخش‌های مرتبط با خاطر را تقویت و تحریک می نماید .

نوشیدن این دمنوش بازدارنده از پیدایش بیماری‌های کبدی علی الخصوص سرطان کبد می شود .

ویتامین C مو جود در چایِ سبز منجر تقویت سیستم ایمنی تن در قبال بیماری‌هایی مثل سرماخوردگی می شود .

این دمنوش خواص آهسته قسمتی داشته و قادر است موقعیت تنش , افسردگی و استرس و هیجان را از در بین چیره شود .

بی نیاز از EGCG

تناول کردن آب خالص ایده نیکی برای مصرف روزمره نیست و می‌توان چای سبز را جایگزین آن کرد . چای سبز قادر است تن شمارا به نظیر آب , هیدراته نماید , همینطور خاصیت چای سبز برای تندرست تن دوچندان بسیار است .

چای کیفیت بالا یا این که چای سبز دارنده آنتی اکسیدان های پلی فنولی است که بر طبق یافته‌های پژوهشگران علتی برای پرهیز از بیماری‌های متعدد و پیشگیری کننده از فرایند پیری زودرس است .

 پلی فنول ها تقریباً ۳۰ درصد از وزن برگ چای سبز کم آب شده را به خویش اختصاص می دهند . در جور و خانواده پلی فنول ها , فلانوئید جای گرفته که یکی مهم ترین مواد مؤثر در ارتقاء سالمی بشر به اسم کاتچین را در خانواده خویش داراست . از جمله مهمترین کاتچین های جانور در چای سبز اپی گالوکتشین گالات EGCG است . مطالعات طبی بر روی این ادغام نشان می دهد , مصرف منظم آن می تواند خطر پیدایش بیماری‌های متفاوت و خطرناک را کم کند .

 
می‌توان بیان کرد چای سبز در پاره‌ای از پژوهش ها و پژوهش‌های انجام یافته خواص ضد سرطانی و کاهش دهنده سرعت پرورش تومورهای بدخیم را از خویش نشان داده است . استدلال دارای اهمیت این اتفاقات را می‌توان اپی گالوکتشین گالات EGCG دانست . همینطور بیمارانی که زیر شیمی‌درمانی می‌باشند با اخذ این ادغام , بهبودی نسبی بهتری داشته‌اند . برای شعور خوبتر از اپی گالوکتشین گالات EGCG می بایست اعلام‌کرد که‌این مخلوط قادر است کاهش دهنده احتمال پیدایش آرتریوسکلروز , گرفتگی عروق مغزی , گزاره قلبی , گرفتگی شریانی و مشکل در خون‌رسانی باشد .

 
کاهش دهنده فشارخون

مطالعات تازه درخصوص چای سبز بعضی از خاصیت تجربی که قدیمی بر این برای چای سبز تصور می شد را به صورت علمی ثابت کرده‌اند . با بررسی‌های انجام یافته روی نمونه‌هایی که کلیه مصرف کننده چای سبز بودند , پژوهشگران به‌این سود رسیدند که میل کردن چای سبز میتواند در طولانی مقطع فشارخون بالای اشخاص را در دست گرفتن نماید . فیض این مطالعات رفلکس گسترده‌ای در رسانه‌ها داشت , همان‌طور که خبرنامه تایمز دراین باره نوشت :

 بعداز نوشیدن ۱۲ هفتگی چای سبز , فشارخون سیستولیک ۲٫۶ و دیاستولیک ۲٫۲ میلی‌گرم کاهش از خویش نشان اعطا کرد . جای سبز دارنده خاصیت سالمی فراوانی است که سبب شده چای سیاه به درجه دوم نزول نماید . توقع داریم که کاهش فشار سیستولیک به میزان ۲٫۶ میلی‌متر جیوه , مرگ‌ومیر سکته مغزی را ۸ درصد , مرگ‌ومیر ناشی از عروق کرونری ۵ درصد کم کند . در غایت این دست اندرکاران رویش جمعیتی را ۴ درصد بهبود می بخشد .

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic