گیاه درمانی برای زنان

نویسنده :سمیه حکمتی
تاریخ:شنبه 4 آبان 1398-09:47 ب.ظ

گیاه درمانی برای زنان


گیاه درمانی نگرانی‌های خانم‌ها را نسبت به کمبود میل جنسی , یائسگی , ناباروری و بخش اعظمی از مشکلات زنانه دیگر معالجه می نماید . . .

گیاه درمانی برای زنان در گذشته‌ها , زنان آموخته بودند که چه‌گونه با به کار گیری از گیاهان دارویی و مکمل‌های گیاهی مشکلات مرتبط با تندرست و بهداشت زنانه را معالجه نمایند . در سال‌های اخیر , اکثری از پژوهش ها علمی این درمان‌ها را تایید کرده‌اند . اکثری از گیاهان میتوانند همچون دارو کار کرده و مشکلات بهداشتی و نگرانی‌های خانم‌ها نسبت به نبود میل جنسی , یائسگی , ناباروری و اکثری از مشکلات زنانه دیگر را معالجه نمایند .

خارخاسک
خارخاسک , یک کدام از گیاهانی است که خیر فقط برای ارتقا میل جنسی در خانم‌ها , بلکه برای آقایان هم تجویز می شود . این گیاه ساخت هورمون ( lh ) را ارتقا داده و اندازه تستوسترون را بیشتر مینماید . به طور معمول زنانی که میل جنسی آنان کم است , میزان پاره ای هورمون تستوسترون در تن دارا‌هستند که با ارتقاء این هورمون , میل جنسی آن‌ها ارتقاء می یابد . مزایای استعمال از این گیاه در نگهداری و تهیه و تنظیم ترشح هورمون تستوسترون ( th ) در تن است که همین دستور و تعادل این هورمون در تن , از ویژگی‌‌های ثانویه مردانه پرهیز می نماید . از آنجایی که یک کدام از علل گُر گرفتگی در زنان یائسه , ترشح هورمون lh است و عدم تهیه این هورمون , گر‌گرفتگی را در دوران یائسگی ارتقاء میدهد .

مارچوبه racemosus یا این که به عبارتی shatavari
این گیاه در جنگل‌های انبوه هند پرورش کرده و همچون یک تقویت کننده فعالیت مینماید . مارچوبه استرس را هم از فی مابین می برد . محققان بر این باورند که یکی عارضه ها کاهش میل جنسی , استرس است . به علاوه , این گیاه در ساخت شیر در طی شیردهی و معالجه ناباروری هم اثرگذار واقع میشود .

سندرم پیش از قاعدگی و گیاهان دارویی
به کار گیری از گیاهان دارویی قادر است تا حدودی نشانه‌های سندرم قبلی از قاعدگی ( pms ) را التیام دهد و نوسانات هورمونی در سیکل ماهانه زنان را تهیه نماید . اصطلاح pms در معنای اشکال نشانه‌هایی است که از دو هفته پیشین از عادت ماهانه زنان آغاز میگردد . گیاهان دارویی اثرگذار در pms , قبلی از عادت ماهانه هورمون‌ها را التیام میدهند و به رفع شم اندوه و ناراحتی شخص در زمان گذشته از قاعدگی امداد مینمایند .

کوهوش سیاه
با اسم علمی cimicifuga racemosa
در سال‌های اخیر , این گیاه تحت عنوان معالجه گیاهی برای pms و متعادل کننده هورمون‌های تن مورد به کار گیری قرار گرفته و زیاد محبوبیت پیدا نموده است . خواص ضد اسپاسمودیک این گیاه موجب التیام گرفتگی‌های عادت ماهانه میشود . ادله حساس گر گرفتگی , ترشح هورمون ( lh ) است که کوهوش سیاه ترشح این هورمون را در تن کاهش می دهد و در سود گُر گرفتگی کاهش می یابد . در آلمان از این گیاه به فراوانی برای معالجه سردرد , خستگی و درد مفاصل در دوران یائسگی به کار گیری می گردد .
گل گاوزبان
با اسم علمی borago officinalis
هرچند روغن گل گاوزبان به مقدار روغن گل پامچال شناخته شده نیست , البته در مقایسه با آن غلظت بالاتری از اسید گامالینولئیک ( gla ) داراست .

ارتقاء باروری در زنان
قبلی از بسط روش‌های امروزی باروری , درمان‌های گیاهی , قرن‌ها فی مابین بیشتر ملل همت داشته‌اند . در حالتی‌که هرمورد از این گیاهان را در دوز مطلوب به کارگیری فرمائید , هیچ ضرری نخواهند داشت , اگرچه سفارش ما به تمام خوا‌نندگان این است که پیشین از مصرف هر مدل داروی گیاهی با پزشک معالج مشورت کردن نمایند ; علی الخصوص در‌صورتی‌که هم زمان داروی شیمیایی مصرف میکنند . تاثیر بعضی از داروهای گیاهی وقتی که با نیز مصرف شوند , بیشتر خواهد شد ; البته بعضا از آن ها هم روی داروهای شیمیایی تاثیر منفی دارا‌هستند و خاصیت آنها‌را از دربین می برند . داروهای گیاهی اثرگذار در باروری , حالت قابل قبولی را در تن برای تخمک‌گذاری و بارداری تولید کرده و با نگهداری تعادل سیستمیک دربین دستگاه تناسلی زنانه , تندرست رحم , تخمدان‌ها و لوله‌های فالوپ
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic