خاصیت گیاهان دارویی و یک سری مثال از شایسته ترین گیاهان دارویی

نویسنده :سمیه حکمتی
تاریخ:شنبه 23 شهریور 1398-10:33 ب.ظ


آیا می‌ دانستید که حدود ۲۵ درصد از دارو های تجویز شده در جهان با به کارگیری از خاصیت گیاهان دارویی ساخت می‌ شود؟ از ۲۵۳ دارو لیست شده در اداره بهداشت جهانی , ۱۱ درصد به صورت انحصاری از گیاهانایجاد گردیده اند . در واقع , حدود ۲۰۰ سال پیش او‌لین مخلوط دارویی ( مورفین ) از تریاک و دانه گل خشخاش ساخت شد و از آن زمان به بعد از آن , محققان مطالعات متعددی بر روی خاصیت گیاهان دارویی انجام دادند تا تولید ها دارویی که روز جاری می‌ شناسیم را ایجاد نمایند .

امروزه از خاصیت گیاهان دارویی برای معالجه بیماری‌ های متعددی از جمله آلرژی‌ , آرتروز‌ , میگرن , خستگی , عفونت‌ های پوستی , آسیب , سوختگی , مسمویت‌ های دستگاه گوارش و چه بسا سرطان استعمالمی‌ شود .


داروی گیاهی چیست؟
دارو های گیاهی دربردارنده ترکیباتی می باشند که برای معالجه بیماری‌ ها و علامت ها آن‌ ها استعمال می‌ شود . در “ طب گیاهی ” یا این که “ معالجه گیاه شناسی ” از دانه‌ های گیاهی , اشکال توت , ریشه‌ های گیاهان , برگ‌ ها یا این که گل‌ ها برای هدف ها درمانی به کارگیری می‌ شود .

مزایای گیاهان دارویی
۱ - مقرون به صرفه‌تر از دارو های صنعتی
دانش طبی امروزی هزینه متعددی را بر بیماران اجبار می‌ نماید و دارو ها از این قاعده مستثنی نیستند . یکی دلایلی که اخیراً سبب ساز ارتقا محبوبیت گیاهان دارویی شده این است که مردمان به آسانی نمی‌ توانند از عهده هزینه ماهیانه دارو های صنعتی خویش برآیند به همین جهت از دارو های گیاهی برای معالجه بیماری ها خویش استعمال می نمایند .

۲ - دسترسی راحت خیس نسبت به داروهای تجویز شده به وسیله دکتر معالج
گیاهان دارویی مثل عصاره‌ های گیاهی , روغن‌ ها و چای‌ های گیاهی در اکثری از خوراک های تندرست و چه بسا فروشگاه‌ های مواد غذایی دردسترس می‌باشند , بدین ترتیب قبلی از خرید آنها ناچار به اخذورژن از پزشک معالج نیستید . این فرمان قطعاً از هزینه‌ های مازاد درمانی پرهیز می‌ نماید , ولی به یاد داشته باشید قبلی از اینکه دارویی را خریداری فرمایید اضطراری است درخصوص آن مطالعاتی را انجام دهید تا با روش به کار گیری و کمی که اضطراری است در یک وعده استعمال شود را بدانیم و همین طور از خاصیت فوق العاده آن باخبر باشید .۳ - خواص شفادهندگی
گیاهان برای معالجه بیماری‌ های مزمن و خراب و بیماری‌ های متفاوت مثل مشکلات قلبی عروقی , پروستات , افسردگی , التهاب و سیستم ایمنی ضعیف به کارگیری می‌ شود . خاصیت گیاهان دارویی در سراسر دنیابرای معالجه بیماری‌ ها مورد به کار گیری قرار می‌ گیرند و در مطالعات اکثری اثربخشی خویش را نشان داده اند , علاوه بر این ها دارو های گیاهی از دلایل جانبی پاره ای برخوردار می‌باشد . برای مثال از مهمترین خواص کاسنی بهبود عملکرد کبد و کمک به درمان کبد چرب است .

۱۱ مورد از برگزیدگان گیاهان دارویی
گیاهان دارویی متعددی موجود هست که قادر است درمانگر بخش اعظمی از درد های ما باشد و جراحت های ما‌را تسکین بخشد که مهم‌ترین و مالامال کاربرترین آن عبارتند از :

سیر
زنجبیل
زردچوبه
جینسینگ
شیره خار شتر
بابونه
گل راعی
گیاه دارویی آلوئه ورا
گینگو بلیبا
عصاره نخل اره ای
نعناع
۱ - سیر نپخته
سیر یک کدام از گیاهان دارویی می باسد که , مصرف سیر پخته شده یا این که ناپخته با اضافه کردن آن به طعام یا این که مصرف کپسول آن می‌ تواند به معالجه دیابت , نزاع با التهاب , تقویت سیستم ایمنی تن, تهیه و تنظیم فشار خون , نزاع با بیماری‌ های قلبی عروقی , از دربین بردن آلرژی‌ ها , جنگ با عفونت قارچی و ویروسی و بهبود ریزش گیسو یاری دهد , علاوه بر این ها شما با به کارگیری از سیر می‌توانید اکثریهای بیماری های پوستی همچون زگیل تناسلی که معالجه آن زیاد طاقت فرسا است به کار گیری کند , برای این معالجه کافیست .
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شایسته ترین نکات برای معاش زناشویی برنده

نویسنده :سمیه حکمتی
تاریخ:یکشنبه 10 شهریور 1398-10:22 ب.ظ


توصیه هایی برای ساخت یک معاش زناشویی مطلوب

شما و همسرتان برای این‌که معاش زناشویی خیر و خوبی را در کنار یکدیگر بسازید و تجربه فرمائید بایستی بتوانید برخورد قابل قبولی با یکدیگر در طول های متفاوت داشته باشید . معاش زناشویی

در معاش زناشویی از بوسیدن , در آغوش تصاحب کردن , به چنگ آوردن دستان همدیگر بیشتر سود ببرید

ما از تنی چند از مشاوران تزویج منظور ایم تا شایسته ترین سفارش های خویش در باب معاش زناشویی را با ما به اشتراک بگذارند . از چگونگی برقراری یک رابطه خوبتر گرفته تا فقط سپری کردن برخی از لحظات معاش , کلیه و کلیه را درین نوشتار گنجانده ایم . اینها ممکن است شایسته ترین نکته هایی باشند که تا به امروز درخصوص معاش مشترک زناشویی جمع آوری گردیده اند . همه همسران ( یا این که همسران آتی ) بایستی این متن را بخوانند .

چندین نکته مستمر در معاش زناشویی
1 ) در شرایطی که انگیزه شما اینست که از یک معاش رضایتبخش و استوار منفعت مند باشید , برای نقشی که درین ارتباط به عهده دارید , – عالی یا این که بد - حس مسئولیت فرمایید
زمانی نقش خویش را درباره نمی پذیرید , همانند کودکی می باشید که در یک زمین شنی , به صورت کودکی دیگر شن میپاشد . هنگامی مسئولیت خویش را در معاش مشترک با همسرتان پذیرفتید , فقطدر‌این‌صورت‌ قدرتمند خواهید بود که با همسر خویش به ارتباطی صمیمی و متعالی دست پیدا نمائید

2 ) پژوهش ها بارها نشان داده است که تماس بدنی بیشتر , از روش آزاد سازی اکسی توسین ( oxytocin ) سبب ساخت یک رابطه کارکشته خیس می شود
در معاش زناشویی از بوسیدن , در آغوش به چنگ آوردن , به چنگ آوردن دستان همدیگر بیشتر منفعت ببرید . زمانی همدیگر را می بوسید و یا این که در آغوش میگیرید , همت نمائید 5 الی 10 ثانیه آن را ادامه دهید . اینکار فیض ی بهتری خواهد داشت!

3 ) موافقت با مخالفت ها را یاد بگیرید
هیچوقت دو نفر در زمینه ی همگی چیز با نیز حادثه لحاظ نخواهند داشت . این دستور بلااشکال است . اصلی اینست که تفاوتهای همدیگر را بپذیریم .

4 ) بعضی اوقات تهیه کردن کادو ضروری نیست و آنچه با ارزشتر تلقی می شود , اعتنا و به خاطر داشتن است
هر از گهگاه یک متن باطن کیف , چمدان و یا این که بسته نهار همسرتان بگذارید و از وی به خاطر خیر و خوبی هایش تشکر نمائید . کشف کردن غیرمنتظرانه این متن روز او‌را سرشار از شعف و شادیخواهد کرد .

5 ) برای آقایان شعور این نکته حائض اهمیت است که بدانند همسرانشان دوست دارا هستند به آن ها گوش بدهید
نیازی نیست که آقایان همگی چیز را حل و یا این که بر طرف نمایند . گوش دادن به تنهایی برای خانمها یک کادو استثنائی است . خانمها هم می بایست بدانند که آقایان بایستی وقتی را نیز به خویشاختصاص دهند . با دادن فضای بیشتر به وی و فردی نکردن مساله , به وی اذن می دهید که با میل خویش مجدد رابطه برقرار نماید و به ارتباطش پایبند باشد .

6 ) بی ثمرترین سعی در معاش مشترک اینست که بخواهید همسرتان را تغییر‌و تحول دهید . زیرا مشکلاتی که با همسرتان دارید , بطور کلی مشکلاتی میباشند که شما در خویش دارید
زمانی میخواهید همسرتان را تغییر و تحول دهید , اینکار معمولا با تشر زدن آغاز می شود و با پست کردن این پیام که “ تو همانی فنا که اینجانب میخواهم ” , تمام می شود . هیچ کس از اخذ چنین پیامیذوق زده نمی‌شود و در غایت به مسافت تصاحب کردن و دو قطبی شدن منتهی می شود . بگذارید که همسرتان همانی باشد که است و شما هم تلاشتان را معطوف به تغییر‌و تحول خویش نمایید .

7 ) مشکلاتی از قبیل خستگی در اتاق خواب , عدم مذاکره , عصبانیت و … را مثل علامت ها یک بیماری تلقی نمایید و با آن بیماری صحیح مثل یک بیماری در ظاهر لاعلاج برخورد نمایید
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic